Vše o vyplácených odměnách

Za poskytnutí obchodních tipů vyplácíme hned dvě různé odměny.

1. Základní odměna za samotný tip

Tuto odměnu vyplácíme ihned poté, co si zkontrolujeme, že uvedený tip je správný. Tedy že se skutečně jedná o firmu na prodej či že její majitel o prodeji své firmy jen vážně uvažuje. Totéž v případě tipů na jinou obchodní příležitost.

Nezáleží na tom, zda investor váš tip využije. Jedná se o nárokovou odměnu, kterou obdrží každý, kdo nám dal správný tip. Ne každý obchod vyjde a ne každou firmu investor koupí. I přesto vám rádi vyplatíme odměnu.

Výše této odměny se pohybuje v řádu tisíců korun. Obvykle ve výši mezi jedním a deseti tisíci korunami v závislosti na kvalitě tipu.

Kvalita tipu

Zjednodušeně řečeno – čím jednodušší pro nás bude zjistit, zda vámi uvedený tip je pravdivý a skutečně se jedná o možnou obchodní příležitost, tím větší bude odměna pro vás.
Velkou roli tedy hraje popis, který u tipu uvedete. Uvedete-li do popisu webové stránky firmy, kontakt na majitele i kde jste se dozvěděli o tom, že je firma na prodej, pak pro nás bude ověření velmi jednoduché a odměna pro vás bude opravdu zajímavá a nezřídka může překročit i uváděných 10 tisíc.

Formu úhrady této odměny necháváme výhradně na vás. Na výběr jsou následující metody:

  • hotově
  • bankovním převodem
  • Skrill (moneybookers)
  • PayPal

Jakým způsobem si budete přát odměnu vyplatit, nám můžete sdělit už při vkládání tipu, nebo poté, co vás kontaktujeme a sdělíme vám výši vaší odměny.

K výplatě této odměny není třeba vůbec nic. Nepotřebujeme znát dokonce ani vaše jméno, pokud si to nebudete přát. Pouze nám sdělíte formu a my peníze doručíme.

2. Odměna za realizovaný obchod

Tuto odměnu dostane každý, na základě jehož tipu investor obchod skutečně realizuje (např. koupí vytipované firmy).

Výše této odměny pak závisí především na hodnotě obchodu, výši zisku, náročnosti, nákladnosti, délce jednání a mnoha dalších faktorech.

Předem nelze nikdy říci, jak tato výše odměny bude vysoká. Řádově to může být od desítek tisíc až po miliony korun.

Stejně tak nelze dopředu určit termín výplaty. Jednání o koupi firmy mohou trvat několik dní, ale také několik měsíců.

Tato forma výplaty probíhá výhradně převodem na bankovní účet a je třeba sepsat smlouvu, dohodu či vystavit fakturu. Jedná se o vysoké sumy, které podléhají zdanění.

Jaké máte záruky?

Neexistuje bohužel žádný automatický způsob poskytnutí záruky. Každý obchod je jedinečný.
Neexistuje však ani jediný důvod se čehokoli obávat. Stačí si odpovědět na pár jednoduchých otázek:

  1. Co riskujete a co můžete získat? Neriskujete vůbec nic a získat můžete mnoho. Proč tedy tip neposkytnout?
  2. Dáte nám další tip, když vám za ten první nezaplatíme? Samozřejmě že nedáte. Jenže my o vaše tipy opravdu stojíme a neexistuje důvod, proč bychom vám neměli za váš tip zaplatit, pokud na něm sami vyděláme.

V individuálních případech je však možné záruku smluvně podchytit. Domníváte se, že váš tip je opravdu skvělý a investor na něm s minimálním úsilím vydělá velké sumy a obáváte se, že přijdete zkrátka? Není nic jednoduššího, než se sejít, dát hlavy dohromady a dohodnout formu spolupráce.

Nejste si něčím jistí? Máte nějaký dotaz?
Volejte či pište: Kontakty