Jak to všechno začalo

  • 8.1.2018

DealTip vznikl stejně jako většina zajímavých projektů úplnou náhodou. A stejně jako spousta jiných obchodů to bylo na golfu.

Golf je v tomto ohledu úžasný sport. Než totiž obejdete 18 jamek, trvá to pět hodin. A během nich si s kolegy povídáte o všem možném.

Jednoho krásného dne v létě roku 2017 se přesně takto sešel v jednom flightu („flajt“ – skupina golfistů) regionální novinář, který zároveň tvoří webové stránky a věnuje se marketingu, a investor, který se mimo jiné zabývá koupí a následným zobchodováním různých firem.

A během těch pěti hodin společné hry a povídání se novinář zmínil o tom, že slyšel o jedné vcelku velké firmě v jeho městě se stovkami zaměstnanců (hodnota firmy cca 100 milionů), která je z nějakého důvodu na prodej.

Po pár dnech se mu v telefonu ozval onen nový golfový kamarád, aby mu o té firmě zjistil něco víc. A tak to novinář udělal.

Netrvalo dlouho a investor zmíněnou firmu skutečně koupil. Úplná náhoda vedla ke skvělému obchodu, za který investor onoho novináře bohatě odměnil.

A oběma od té chvíle začalo vrtat hlavou, zda by nebylo možné jít takovýmto skvělým, leč pouze náhodným obchodům trochu naproti.

Dali společně hlavy dohromady a světlo světa spatřil DealTip. Toť začátek našeho příběhu.